Get the results for each of the 64 matches of the 2018 FIFA Football World Cup from Russia.
KNOCKOUT ROUNDS
Round of 16
Sun 1 July
2AM France 4-3 Argentina Kazan Arena
6AM Uruguay 2-1 Portugal Fisht Stadium
Mon 2 July
2AM Spain 1-1 Russia (Russia win 4-3 on penalties) Luzhniki Stadium
6AM Croatia 1-1 Denmark (Croatia win 3-2 on penalties) Nizhy Novgorod Stadium
Tue 3 Jul
2AM Brazil 2-0 Mexico Samara Arena
6AM Belgium 3-2 Japan Rostov Arena
Wed 4 Jul
2AM Sweden 1-0 Switzerland Saint Petersberg Stadium
6AM Colombia 1-1 (England win 4-3 on penalties) England Spartak Stadium
Quarter-finals
Sat 7 July
2AM Uruguay 0-2 France Nizhy Novgorod Stadium
6AM Brazil 1-2 Belgium Kazan Arena
Sun 8 July
2AM Sweden 0-2 England Samara Arena
6AM Russia 2-2 Croatia (Croatia win 4-3 on penalties) Fisht Stadium
Semi-finals
Wed 11 July
6AM France 1-0 Belgium Saint Petersburg Stadium
Thu 12 July
6AM England 1-2 Croatia Luzhniki Stadium
Third-place playoff
Sun 15 July
2AM Belgium vs England Saint Petersburg Stadium
Word Cup Final
Mon 16 July
3AM France vs Croatia Luzhniki Stadium
***
GROUP STAGE
FIFA World Cup 2018: Group tables
Pool Matches (All times are NZT)
Fri 15 June
3AM Russia 5-0 Saudi Arabia Luzhniki Stadium A
Sat 16 June
12AM Egypt 0-1 Uruguay Ekaterinburg Arena A
3AM Morocco 0-1 Iran Saint Petersburg Stadium B
6AM Portugal 3-3 Spain Fisht Stadium B
10PM France 2-1 Australia Kazan Arena C
Sun 17 June
1AM Argentina 1-1 Iceland Spartak Stadium D
4AM Peru 0-1 Denmark Mordovia Arena C
7AM Croatia 2-0 Nigeria Kaliningrad Stadium D
Mon 18 June
12AM Costa Rica 0-1 Serbia Samara Arena E
3AM Germany 0-1 Mexico Luzhniki Stadium E
6AM Brazil 1-1 Switzerland Rostov Arena F
Tue 19 June
12AM Sweden 1-0 South Korea Nizhy Novgorod Stadium F
3AM Belgium 3-0 Panama Fisht Stadium G
6AM Tunisia 1-2 England Volgograd Arena G
Wed 20 June
12AM Colombia 1-2 Japan Mordovia Arena H
3AM Poland 1-2 Senegal Spartak Stadium H
6AM Russia 3-1 Egypt Saint Petersburg Stadium A
Thur 21 June
12AM Portugal 1-0 Morocco Luzhniki Stadium B
3AM Uruguay 1-0 Saudi Arabia Rostov Arena A
6AM Iran 0-1 Spain Kazan Arena B
Fri 22 June
12AM Denmark 1-1 Australia Samara Arena C
3AM France 1-0 Peru Arena C
6AM Argentina 0-3 Croatia Nizhy Novgorod Stadium D
Sat 23 June
12AM Brazil 2-0 Costa Rica Saint Petersburg Stadium E
3AM Nigeria 2-0 Iceland Volgograd Arena D
6AM Serbia 1-2 Switzerland Kaliningrad Stadium E
Sun 24 June
12AM Belgium 5-2 Tunisia Spartak Stadium G
3AM South Korea 1-2 Mexico Rostov Arena F
6AM Germany 2-1 Sweden Fisht Stadium F
Mon 25 June
12AM England 6-1 Panama Nizhy Novgorod Stadium G
3AM Japan 2-2 Senegal Ekaterinburg Arena H
6AM Poland 0-3 Colombia Kazan Arena h
Tue 26 June
2AM Uruguay 3-0 Russia Samara Arena A
2AM Saudi Arabia 2-1 Egypt Volgograd Arena A
6AM Iran 1-1 Portugal Mordovia Arena B
6AM Spain 2-2 Morocco Kaliningrad Stadium B
Wed 27 June
2AM Denmark 0-0 France Luzhniki Stadium C
2AM Australia 0-2 Peru Fisht Stadium C
6AM Nigeria 1-2 Argentina Saint Petersburg Stadium D
6AM Iceland 1-2 Croatia Rostov Arena D
Thu 28 June
2AM Mexico 0-3 Sweden Ekaterinburg Arena F
2AM South Korea 2-0 Germany Kazan Arena F
6AM Serbia 0-2 Brazil Spartak Stadium E
6AM Switzerland 2-2 Costa Rica Nizhy Novgorod Stadium E
Fri 29 June
2AM Japan 0-1 Poland Volgograd Arena H
2AM Senegal 0-1 Colombia Samara Arena H
6AM Panama 1-2 Tunisia Mordovia Arena G
6AM England 0-1 Belgium Kaliningrad Stadium G
SHARE ME